Rozhovor s Kateřinou Koubovou, zakladatelkou agentury Lepší Známky

1)Kateřino, co Vás vedlo k nápadu, založit agenturu zabývající se přípravou na zkoušky a jazykovou výukou?

 

Prvotní záměr bylo uspokojit moje klienty s poptávkami doučování anglického jazyka, kterých po 4 letech soukromého doučování bylo tak pro 3 lektory.

Dalším důležitým motorem bylo najít synovi lektora na matematiku, byl ve výběrové matematické třídě na druhém stupni státní základní školy a učivo začalo být náročnější. Postupem času přicházely poptávky na další a další předměty učiva ZŠ – gymnázium, začaly přibývat poptávky na individuální přípravné kurzy na různé typy gymnázií a středních škol.

Pro velký zájem jsme 3 roky nazpět otevřeli možnost skupinových přípravných kurzů na gymnázia a střední školy. Máme detailně zpracované materiály i metodiku těchto kurzů, které jsou naší prestižní službou.

 

2)Jakou roli hrál při zrodu agentury Váš syn?

 

Tony byl agenturní první student. Letos úspěšně maturoval na mezinárodním gymnáziu.

Každoročně po dobu 7 let měl dle potřeby skladbu kurzů jako podpůrnou školní přípravu, od českého jazyka až po chemii a matematiku v anglickém jazyce, či přípravu na zkoušky IGCSE.

 

3)Jak dlouho agentura již existuje?

 

Agentura je na českém vzdělávacím trhu již 7 let, v září otevíráme osmý školní rok.

 

4)Jak byste agenturu Lepší Známky popsala Vy sama?

 

Dynamická vzdělávací agentura pro školní potřeby studentů bez ohledu na jejich věk.

Naší klientelou jsou nadaní žáci, žáci se speciálními potřebami, líní studenti, děti expatů, děti lékařů, právníků, dospělí, firemní klientela.

Portfolio našich služeb se za poslední roky velmi rozrostlo. Trh vzdělávacích potřeb je rychle se vyvíjející a „živý“. Tento jev koresponduje s množstvím soukromých škol, které mají různá studijní zaměření, zahraniční vzdělávací programy atd.

Tým agenturních lektorů si velmi pečlivě vybírám, tak abychom byli schopni uspokojit i ty nejnáročnější vzdělávací požadavky.

 

5)Komu jsou primárně určeny služby agentury?

 

Primárně se zaměřujeme na věkovou kategorii 10 – 18 let, doučování školních předmětů, přípravy na mezinárodní jazykové zkoušky, maturity, přestupové zkoušky, srovnávací zkoušky atd. Za poslední 2 roky nám přibylo mnoho prvostupňových žáků, kteří mají například problém s rychlým tempem školní výuky nebo mají rodiče, kteří neumějí cizí jazyk, ….

 

6)Z Vašich stránek vidím, že nejste „klasická jazykovka“ nebo doučovací agentura. V čem se lišíte?

 

Lišíme se zejména v individuálním přístupu ke každé poptávce / studentovi. V jednom dni přijde poptávka na přípravný kurz na talentové zkoušky na výtvarnou státní školu, poptávka na individuální konverzační kurz německého hlídání s rodilým mluvčím po Skypu pro 16 letého studenta a zároveň předpřípravný kurz pro žáka 4.třídy na gymnázium.

 

7)V čem jste opravdu TOP a profesionálové?

 

Umíme nastavit vzdělávací program i výběr lektora s ohledem na nejrůznější detailní požadavky rodičů/studentů/firem.

Připravíme individuální vzdělávací plán, umíme pomoci i s vhodným výběrem střední školy, otestovat aktuální školní znalosti základních předmětů.

Máme již poměrně velkou základnu dlouholetých spokojených klientů, kteří u nás studují i se svými dětmi. Není výjimkou zahraniční rodina se 4 dětmi na 9 kurzů.

 

8)Zaměřujete se pouze na vzdělávací služby nebo je u Vás možné navštívit i jiný typ kurzů?

 

Vzdělávací kurzy jsou pro nás prioritou, ale vzhledem k tomu, že v týmu mám k dispozici i moc šikovné lektory/lektorky, nabízíme i mnoho doplňkových služeb typu cvičení jógy, pilates, zdravá záda, workshopy háčkování, malování, kreslení.

Žádanou službou začíná být hlídání dětí s jazykovým programem.

Nově připravujeme Mindfulness workshopy a kurzy první pomoci.

 

9)Když si vzpomenete na své začátky, co pro Vás byla největší výzva a jak jste ji zvládla?

 

Jsem člověk, který se učí každý den, ani nyní nemám pocit, že všechno již umím. Každopádně sloučit vlastní individuální kurzy pro 50 studentů, výchovu a podporu syna na mezinárodní škole, rodinné povinnosti, péči o 3 pejsky vyžaduje dobrou organizaci a maximální nasazení.

 

10)Měla agentura a vůbec role podnikatelky nějaký vliv na Váš osobní rozvoj? Jaký?

 

Sama jsem člověk, který má neustále potřebu se dále rozvíjet, a tak jsem nastoupila před 3 roky na dálkové studium MBA na Leadership a soft skills. Studium mi hodně dalo ve smyslu hledání hodnot i pro vlastní hodnoty lidí, se kterými spolupracuji již několik let.

 

11)Jak vnímáte sebe jako ženu v podnikatelském prostředí?

 

Pracovala jsem po střední škole v bankovním sektoru, postupem času jako nejmladší manager na výhradně mužské pozici, kde jsem se, aniž bych to tehdy věděla, naučila spoustu důležitých činností k řízení vlastní firmy. Dnes jsem za tuto příležitost vděčná. Často na ni vzpomínám, ale už bych pro někoho nebo pod někým asi pracovat nemohla.

Podnikatelské prostředí se mi líbí, jste z větší části pánem vašeho času a máte nekonečně možností, jak pracovat s mladou generací, které vlastně měníme svět a já pevně věřím, že k lepšímu. Začíná to u základní aktivity studenta, učíme studenty učit se, pochopit zadání úkolu, procvičovat důležité, volit strategii u různých typů testů, doporučujeme literaturu, aplikace, ….

 

12)Myslíte, že je možné propojit ženské kvality a podnikání? Přeci jen, často je to výsada mužů. Jak Vy se na to díváte?

 

V mém pracovním životě zřejmě převládá mužské přemýšlení i vedení lidí. Dokonce mi jedna kartářka vyčetla z karet, že jsem úspěšně vedla vojsko a vyhrávala války. Každopádně i moje silná empatická stránka má dopad na skladbu lidí v týmu, říkají, že v agentuře panuje velmi pozitivní energie, rodinná atmosféra, klid a pohoda. Díky tomu se mi hlásí poměrně velký počet nových zájemců na spolupráci. A cca 15 lidí pracuje pro agenturu déle jak 5 let. To mne velmi hřej i dobíjí.

 

13)Když bych se zeptala na rodinu, jak je možné propojit rodinu a podnikání na plný úvazek?

 

Je to otázka kompromisu, tolerantního manžela a syna, kterému letos bude již 20 let. Do domácích prací se zapojuje i babička, která obstarává výhodné nákupy. Samozřejmě se někdy nevyhnu pracovnímu víkendu či nedělím, které mám často pracovní.

 

14)Co je pro Vás největší opora v podnikání?

 

Můj muž i syn. Manžel také podniká, tak dobře sám vím, že podnikání je časově náročné, ale zároveň přináší i výhody ve smyslu regulace pracovního diáře.

Tony – náš syn – je tváří agentury, je to nejdéle studující žák v agentuře, pomáhá také při agenturních promo akcích nebo montuje nový nábytek v agentuře, roznáší letáky, pomáhá mi připravovat koncept nových služeb atd.

 

15)Je něco, co byste udělala jinak, kdybyste mohla vrátit čas?

 

Vše je, jak má být. Měla jsem štěstí i na svoje prvotní klienty, někteří dodnes chodí na vzdělávací nebo jiné aktivity do agentury. Náš vztah je po mnoha letech více neformální. Více se již umím vyznat v lidech. Papír unese vše, ale hodinový pracovní pohovor mi většinou stačí, abych poznala, zda dotyčný zájemce k nám do týmu patří nebo ne. Po delší praxi umím již také rychleji a lépe zkombinovat nový požadavek s vhodným lektorem.

 

16)Máte nějakou radu pro ženy, které třeba přemýšlejí o podnikání, nebo jsou na úplném začátku?

 

Nebojte se milé dámy jít za svým snem, i když na cestě budou překážky.

Důležité je věřit svému plánu a mít oporu v rodině.

 

V Dolních Břežanech 22.6.2020

Sociální sítě

Kontakt

info@lepsi-znamky.cz
+420 603 452 641

Provozovna / výukové prostory:

Na Vršku 242
25241 Dolní Břežany

IČO: 02481821
DIČ: CZ02481821

Messenger