Ing. Slavík Petr

 

Odborný lektor se věnuje online marketingu v oblasti sociálních sítí, zejména facebooku a linkedln aktivně již téměř 10 let. Ve své práci využívá svých znalostí a zkušeností k tomu, aby klientům přinesl co nejrychlejší hmatatelný efekt.

Sociální sítě školí již do roku 2012 a jeho kurzy prošly stovky účastníků.

 

PhDr. Veselý Jan

Fenoménu sociálních sítí a nových médií se věnuje od roku 2009. Jakožto správce sociálních sítí má zkušenosti z neziskové sféry, územní samosprávy a internetových médií. Coby absolvent oborů arabistika (FF UK) a bezpečnostní studia (FSV UK) má však se sociálními sítěmi i zkušenost mezinárodně-bezpečnostní, protože se několik let věnuje tématu tzv. e-diplomacie a sociální sítě používá i při své práci pro Českou televizi a Český rozhlas, jak ke sběru informací o dění na Blízkém východě, tak k osobní prezentaci sebe a svých mediálních výstupů.

 

Podrobnosti k jednotlivým kurzům

 

Bezpečnost a soukromí na sociálních sítích

Co o sobě zveřejňovat na facebooku? Co si nechat naopak pro sebe? Jak nakládat se svými přihlašovacími údaji? Ať už se staráte jen o svůj osobní profil na facebooku, nebo potřebujete pečovat o stránky své firmy na sociálních sítích, tématu informační bezpečnosti neuniknete.  Tato přednáška Vám proto nabízí možnost získat základní přehled o tom, na co je dobré si dávat pozor a jaká úskalí mohou pro Vaše soukromí a profesní prezentaci na sociální síti číhat.

Krizová komunikace a takt na sociální síti

Bez využití sociálních sítí si dnes lze jen těžko představit efektivní osobní či institucionální propagaci na internetu. Interakce s publikem však nemusí vždy přinášet pouze pozitivní odezvu, zvlášť když se něco pokazí. Některým věcem se dá předcházet například skrze moderování debaty či vystupování, které respektuje publikum a bere na vědomí širší emocionální a společenský kontext, v němž daná komunikace probíhá. Pokud už je ale problém či konflikt na světě, měl by správce profilu umět minimalizovat jeho dopady. Toto školení Vám dá tipy a triky, jak si s tím poradit.

Jak uspět ZDARMA na sociální síti

Sociální sítě jsou nástroj komunikace a propagace, jenž je k dispozici zdarma. I když tak na placenou reklamu nechcete, či nemůžete vynaložit finanční prostředky, existují způsoby, jak na sebe přesto přitáhnout pozornost, vybudovat si komunitu fanoušků a úspěšně prezentovat své služby či produkty. Na tomto školení si ukážeme nejdůležitější pravidla a triky, jak se zadarmo či jen s minimálními finančními výdaji na sociálních sítích prezentovat. Školení Vám také pomůže se zorientovat v tom, kdy stojí za to být na sociální síti aktivní, a kdy jde naopak o ztrátu času a energie.

Twitter

V České republice není Twitter příliš rozšířenou sociální sítí. Přesto má své praktické výhody a v některých případech i využití pro osobní či institucionální propagaci, zejména pak ve sféře médií, politiky či u vzdělanějšího městského nebo cizojazyčného publika. Školení představí výhody a nevýhody sociální sítě Twitter v českém prostředí a ukáže Vám základní cesty a triky, jak její potenciál co nejvíce využít. V případě zájmu se školení může týkat i placené reklamy na Twitteru.

YouTube

Zkušenost se sociální sítí YouTube má dnes přinejmenším coby návštěvník již asi každý. Dle společnosti Google má YouTube světově už přes miliardu uživatelů a v roce 2015 pak na ní Češi celkově zhlédli 1,5 miliardy videí. Pokud máte či hodláte mít audiovizuální obsah, je vhodné mít o možnostech YouTube aspoň základní povědomí. Na tomto školení jej dostanete.

 

Co mi může sociální síť dát a vzít

Vývoj vás nutí být na sociálních sítích, ale vy stále váháte, zda pro vás mají smysl? Nad přínosy, které vám jejich používání přinese a nad jejich zápornými aspekty? Pojďme se pořádně podívat na obě strany této mince a konečně si říct, v čem právě pro vás mohou být sociální sítě vhodné a jak je správně používat. Dotkneme se např. vzájemné odlišnosti jednotlivých sítí. Upřesníme si co mohu najít na sociální síti či jak najdu a sám nastavím to, co se na sociálních sítích dozvím, naučím nebo čím se na nich budu bavit. Určitě si řekneme jak a které sítě mohu využít při získávání novinek z mého oboru, hledání zaměstnání nebo zaměstnanců či jak mohu na sociálních sítích odpočívat a bavit se. Naučíte se i jak se zbavit těch příspěvků, které na síti nechcete vidět.

 

Jak se zviditelnit na sociálních sítích

Na školení Vás seznámíme se vzájemnými odlišnostmi jednotlivých sociálních sítí. Odpovíme si na otázku: Proč se chtít zviditelnit na sociálních sítích. Řekneme si více, zda ohrožuje zviditelnění moje soukromí a moji bezpečnost v offline světe. Přiblížíme Vám neplacené a placené způsoby zviditelňování. Také si řekneme více jak správně vyhodnotit moje aktivity na sociálních sítích. Tento kurz přivítají všichni, kteří chtějí budovat svoji osobní nebo firemní značku či rozšířit si všeobecné povědomí o svých produktech nebo službách

 

Jak správně začít na LinkedIn?

Chtěli byste se seznámit s možnostmi, které Vám profesní sociální síť LinkedIn nabízí? Jak si správně vytvořit profil, jak se zviditelnit a jak nalézt ty správné kontakty pro Váš další profesní či podnikatelský rozvoj? Pak se na tento kurz přihlaste! Dále se dozvíte : Co je sociální síť LinkedIn a čím se liší od Facebooku, Google+ a dalších sociálních sítí. Proč právě používat LinkedIn? Jak si vytvořit osobní profil, který dostane do kolen Vaše obchodní partnery nebo třeba personalisty z pracovních agentur. Jak vyhledat a navazovat nové profesní či obchodní kontakty prostřednictvím LinkedIn a jak je transformovat do přátelštějších vztahů. Doporučíme Vám jak komunikovat na LinkedIn

 

Krátký úvod do Instagramu

Instagram je tou nejkrásnější a nejpozitivnější sociální sítí dneška. Proč ? Protože se na ní sdílí jen krásné fotky a videa. Kromě jiného je i druhou největší sociální sítí dneška, je na ní přes milion českých uživatelů a skvěle funguje při propagaci firemních produktů či služeb. Nebo i jako osobní foto deníček)) Objasníme jak se Instagram liší od ostatních sociálních sítí, co Vám může přinést jeho používání, jak se Instagram ovládá. Přiblížíme Vám jaké možnosti komunikace Instagram svým uživatelům nabízí. Řekneme si více jak vytvořit správný obsah pro úspěch na Instagramu.

 

Reklama na Facebooku

Má Vaše firma stránky na Facebooku ? A na ní fanoušky ? Nebo teprve fanoušky získáváte? Chtěli byste o Vašem produktu nebo službě dát vědět uživatelům na Facebooku ? A to ať míříte na celou republiku nebo třeba jen pár ulic ve Vašem sousedství ?To vše samozřejmě můžete dny a týdny zkoušet sami. Anebo za pár hodin získat základní přehled a dostat správné postupy a v praxi ozkoušené tipy rovnou do ruky. Společně se zaměříme na to jak navrhnout reklamní strategii pro Váš produkt nebo službu. Dále si řekneme jak vytvořit reklamu, aby zaujala. Budeme mluvit o tom, jak cílit reklamu na FB. Probereme pokročilé techniky cílení jako remarketing, upselling nebo crosseling. Přijďte se dozvědět více !